Як самостійно вирощувати насіння овочів: корисні поради городників

Вітчизняні городники вже давно помітили, що насіння, вирощені на власній ділянці, сходять набагато скоріше, ніж їх «побратими» з яскравих магазинних пакетиків. Та й сам врожай вони дають більш якісніший та багатий. Тому не дивно, що все частіше городники замислюються про вирощування посадкового матеріалу власними силами. Процес цей не дуже важкий, але потребує врахування деяких важливих нюансів та природних законів.

Що таке цикл розвитку овочевих культур

Вирішивши самостійно отримувати насіння овочевих культур, треба враховувати, що всі вони мають свої цикли розвитку. До однорічних рослин відносяться огірки, квасоля, томати, перець, салат, кріп, баклажани. Матеріал для подальшого посіву вони здатні давати вже в перший рік свого росту. У дворічних рослин цикл зовсім інший. Одним з найпопулярніших їх представників у наших широтах є буряк. Купивши його якісне насіння у каталозі магазину https://vseroste.com.ua/buriak-3, легко отримати гарний та багатий врожай. Плоди буряка першого року називають маточниками, і їх потрібно зберігати взимку у льоху чи підвалі. Навесні нового року вони висаджуються у землю, і лише восени дають насіння. Ідентичним є такий цикл розвитку і для інших дворічних рослин:

  • морква;
  • капуста;
  • петрушка;
  • цибуля.

Багаторічні рослини, до яких відносяться картопля, ревінь, щавель та духмяна цибуля, насіння дають кожного року.

Деякі цікаві факти про вирощування овочів «під ключ»

Дуже великий вплив на якість посадкового матеріалу здійснює запилення. Особливо це важливо для огірків, динь, патисонів та кавунів. Чому? Тому, що саме ці культури постійно перезапилюються між собою за допомогою бджіл та джмелів. Отримати з них «чисте» насіння складно, але можливо. І для цього досвідчені городники рекомендують запилювати рослини вручну. Використовувати можна звичайний пензлик. Обробляти на кожній рослині достатньо 2-3 квітки, усі інші можна сміливо видаляти. Так плоди будуть великими, а насіння якісним.

Пасльонові – рослини, що найкраще розмножуються з насіння. І не треба думати лише про томати та баклажани. Купивши насіння картоплі на сайті магазину https://vseroste.com.ua/kartoplia-132, можна забезпечити себе відмінним врожаєм на багато років. Достатньо лише правильно підійти до процесу культивації. Порада головна – у землю треба класти вже пророщене насіння картоплі. Перші сходи в цьому випадку можуть з’явитися вже через тиждень. І ось тут требу приділяти картоплі максимум уваги: рихлити землю, видаляти бур’ян, часто поливати. Збирати насіння з рослин, що мають сильні та здорові пагони, треба строго у липні!

Читайте также:  Почему вы должны обсудить различные ставки для каждого клиента Freelance сочинительство

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *